Niestety twoja przeglšdarka nie spełnia wymogów umożliwiajšcych wyœwietlenie tej strony w całej okazałoœci.

UE_male.png


STRONA GŁÓWNA arrow SERWIS KLIMATYZACJI arrow Dlaczego? - Informacje praktyczne
informacje Drukuj

Dlaczego nieserwisowana klimatyzacja jest zagrożeniem dla Państwa zdrowia?

Filtr pyłkowy w instalacji samochodowej odfiltrowuje z powietrza pył, kurz, zarodniki i inne zanieczyszczenia - do 300 m3 powietrza zewnętrznego na godzinę. Po około roku jest on “nasycony” i musi być wymieniony. Parownik - część systemu klimatyzacji i wentylacji - znajduje się pod tablicą rozdzielczą w wilgotnym i ciemnym otoczeniu. Dla bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów jest to idealna przestrzeń życiowa. Zarazki te przechodzą dalej przez system wentylacji do wnętrza pojazdu. U osób wrażliwych wywołują one - poza niebezpieczeństwem choroby - rozmaite reakcje alegriczne, jak np. kichanie, kaszel, łzawienie oczu. Dlatego też nie należy czekać aż nieprzyjemny zapach przypomni o zagrożeniu dla zdrowia. Regularna dezynfekcja parownika, przewodów wentylacyjnych, wnętrza pojazdu oraz wymiana filra pyłkowego rozwiązuje ten problem. Dezynfekcję można przeprowadzić z użyciem chemicznego środka bekteriobójczego lub innowacyjną metodą ozonowania. Ozonowanie to odgrzybianie oraz dezynfekcja wnętrza pojazdu, parownika i przewodów wentylacyjnych z użyciem ozonu (O3), wytwarzanego przez specjalne urządzenie. Ozon będący ulteniaczem, likwiduje bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby. Jest to jeden z najlepszych sposobów odgrzybiania i dezynfekcji, bez użycia środków chemicznych, polecany szczególnie dla alergików.

 

Dlaczego klimatyzacja samochodowa chłodzi naprawdę dobrze oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze przy regularnym serwisowaniu?

Wbrew powszechnie panującym opiniom instalacja klimatyzacyjna w samochodzie nie jest bezobsługowa. Przez węże i ich połączenia może “uciec” rocznie, w drodze naturalnego parowania, do 10 % środka chłodzącego. Wydajność chłodzenia zmniejsza się przez to w stosunkowo krótkim czasie. Olej zawarty w środkach chłodzących smaruje sprężarkę klimatyzacji. Brak środka chłodzącego oznacza zawsze ryzyko niedostatecznego smarowania sprężarki, co może skończyć się całkowitą awarią tego zespołu, z wysokimi kosztami naprawy, nawet do 3000 zł. Poza tym niedobór środka chłodzącego powoduje dodatkowe zużycie paliwa, ponieważ sprężarka musi pracować częściej i dłużej, żeby odpowiednio ochłodzić wnętrze pojazdu. Nie tylko niedobór czynnika chłodzącego może być szkodliwy dla całego układu klimatyzacji, ale również jego nadmiar. Dlatego nigdy nie należy “dobijać” czynnika do układu. Nadmiar czynnika roboczego powoduje niebezpieczny wzrost ciśnienia w układzie i grozi jego rozszczelnieniem. Nie ryzykuj, przeprowadź obsługę w profesjonalnym serwisie klimatyzacji, który gwarantuje prawidłowy proces odessania, filtrowania i napełniania odpowiednią ilością czynnika do danego pojazdu, co pozwoli na uzyskanie maksimum sprawności układu.
 
 
Klimatyzacja samochodowa - diabeł tkwi w szczegółach !

Obecność w układzie klimatyzacji węży gumowych oraz uszczelek powoduje, że nie jest on całkowicie szczelny. Corocznie z układu klimatyzacji ucieka do 10% czynnika chłodniczego, z tego powodu efekt chłodzenia wyczuwalnie spada. Wraz z czynnikiem chłodniczym krąży rozpuszczony w nim olej, który służy do smarowania kompresora. Mniej czynnika to gorsze smarowanie, co oznacza szybsze zużycie kompresora. W słabo smarowanych układach dochodzi do awarii sprężarki oraz następuje zanieczyszczenie układu. Następstwem jest konieczność kosztownego płukania układu oraz wymiany drogiego kompresora,a także osuszacza i zaworu rozprężnego. Kolejnym niekorzystnym zjawiskiem w czasie eksploatacji jest absorbcja wody do wnętrza układu poprzez elementy gumowe. Wilgoć w układzie klimatyzacji prowadzi do korozji oraz powoduje zakłócenia w pracy układu, jak zamarzanie zawilgoconego czynnika chłodzącego. W celu zatrzymania wilgoci w każdym układzie klimatyzacji znajduje się osuszacz, który również podlega okresowej wymianie, szczególnie gdy układ przez dłuższy czas był nieszczelny. Z pewnością w przypadku pojazdu odwiedzającego okresowo serwis klimatyzacji, prawdopodobieństwo wystąpienia takich sytuacji jest znacznie mniejsze. Zawsze podczas przeglądu klimatyzacji oprócz oczyszczenia układu, uzupełnienia oleju i czynnika oraz wymiany filtra i odgrzybiania, serwisant dokonuje oględzin stanu poszczególnych elementów klimatyzacji a to może pomóc uniknąć awarii podczas podróży.

 

Nie oszczędzaj na rzeczach istotnych.
Sprawdź klimatyzację.

 

Copyright © 2007-2014 AUTO ARTMOT. Wszelkie prawa zastrzeżone.  

Godziny otwarcia:
mini_sklep.jpg

Sklep Motoryzacyjny ul.Powstańców Śl.3a 32-600 Oświęcim

tel. 33 843 22 26
kom. 501 250 061
pon. - pt. 
7.30 - 19.00
soboty
 8.00 - 15.00
DOJAZD 
 
sklepkrk.jpg
Sklep Motoryzacyjny Babice ul.Krakowska27 32-600 Oświęcim
 
tel. 33 843 01 54
kom. 506 266 588
 
pon. - pt. 
7.30 - 18.00
soboty
  8.00 - 15.00
 

oskpmini.jpg

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów  Babice ul.Krakowska27 32-600 Oświęcim

tel. 33 843 01 36

pon. - pt. 
7.00 - 20.00
soboty
  7.00 - 15.00


oskpmini.jpg
AUTO SERWIS 
Babice ul.Krakowska27 32-600 Oświęcim

tel. 500 139 505

pon. - pt. 
8.00 - 16.00
 
soboty
 nieczynne
 
 
  tacha.png
 
Serwis Tachografów Cyfrowych
Babice ul.Krakowska27 32-600 Oświęcim
 
tel. 500 139 505
pon. - pt. 
8.00 - 16.00
soboty
nieczynne